Pasztet Dworski z dzikiem

Pasztet Dworski z Dzikiem to nad pasztet! Jeśli lubicie podobnie jak ja to ten spełni Wasze oczekiwania. Doskonale doprawiony. Niestety w słoiczku nie ma go zbyt dużo jedynie 130 g. Po otwarciu należy go zjeść w przeciągu 48 godzin. Kto tyle wytrzyma, nazajutrz trudno doszukać się czegoś na dnie. no taki jest dobry mówię Wam.

Skład: mięso wieprzowe 53%, wątroba z kurcząt 18%, mięso z dzika 10%, jaja, tłuszcz wieprzowy, cebula, sól, czosnek, przyprawy.

Warto wiedzieć: Szczególnie istotna informacja dla osób borykających się niskim poziomem żelaza oraz ferrytyny. Aby w pełni przyswoić bogactwo żelaza z pasztetu warto spożywać go z pieczywem wyłącznie na zakwasie. Zakwas dobrze neutralizuje kwas fitynowy zawarty w zbożach. Podobnie się ma sytuacja kiedy spożywamy wątróbkę usmażoną w towarzystwie cebulki (bogactwo kwercetyny). Nie jest wskazane podawanie wątróbki z kaszami, ale z pewnością warto z solidną dawką witaminy C.
Pasztet ten znajdziecie nie tylko w Lidl, ale również w lodówce sklepu Frac oraz w alejce z sosami/konserwami w Auchan.

Pasztet Dworski z Jeleniem. Skład: mięso wieprzowe 53%, wątroba z kurcząt 18%, mięso z jelenia 10%, jaja, tłuszcz wieprzowy, cebula, sól, czosnek, przyprawy.

To kolejny pasztet z serii, który również zachwycił mnie swoim smakiem. Jednak gdybym miała wybrać jeden, to zdecydowanie bardziej wyrazisty jest ten z dzika. Pasztety świetnie komponują się z chrupiącym chlebem na zakwasie! z dodatkiem soczystego ogórka kiszonego. Wszystko oprószone natką pietruszki.

Zastanawiałam się, czy pasztety marki Profi mają jakieś wady? Bo na pierwszy rzut oka nie ma na co narzekać, tym bardziej, że opakowanie jest szklane, a nie plastikowe. I jedyne, co przychodzi mi do głowy, to brak rzetelnego wyszczególnienia wszystkich użytych przypraw. Mogłabym zrozumieć ten skrót myślowy, gdyby na etykiecie nie było wystarczająco dużo miejsca. A jak widzimy, zostało trochę na właściwe wykorzystanie. Moim zdaniem przyprawy to dość szerokie pojęcie, które powinno być podkreślane we wszystkich produktach spożywczych, aby nie generować niepotrzebnych wątpliwości.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz