Pierogi ruskie ze smażoną cebulką z Lidl czy faktycznie takie smaczne?

Pierogi ruskie u Jędrusia to kolejny ciekawy gotowy produkt spożywczy oferowany w sklepie Lidl. Gotowych dań tej firmy w sklepie jest znacznie więcej, ale ja wybrałam na debiut pierogi. Atrakcyjna cena 6,66 jeszcze bardziej skusiła mnie do ich wyboru i sprawdzenia, czy warto pobrudzić sobie talerz i wydać na nie pieniądze.

Pierogi premium Lidl

Postanowiłam kupić pierogi, bo ich smak chodził mi po głowie od dłuższego czasu. Byłam ogromnie ciekawa ich tekstury oraz smaku ponieważ skład pierogów jest bardzo obiecujący i cena taka akuratna.

Składniki: pierogi ruskie (mąka pszenna, ziemniaki gotowane 26%, woda, ser twarogowy 11%, cebula, olej rzepakowy, sól, smalec wieprzowy, ocet, pieprz), cebulka smażona 5% (cebula, olej rzepakowy).

Pierogi ruskie ze smażoną cebulką. Produkt chłodzony, pakowany w atmosferze ochronnej. Gotowy do spożycia po ogrzaniu do temperatury 80C.

  • Opakowanie 320 gram cena 6,66zł (1 kg – 20,81 zł).
  • Wartość odżywcza w 100gramach to 175kcal

Pierogi ruskie z Lidl opinia

Na wstępnie mojej opinii muszę napisać, że nie koniecznie może być obiektywna ponieważ przygotowałam je na patelni, a nie w mikrofalówce ( jak sugeruje producent) i niestety efekt mnie absolutnie nie zachwycił. Ciasto nadmiernie się wysuszyło. Więc jeśli nie przepadasz za taką strukturą ciasta to nie odgrzewaj ich na patelni. Farsz bez większej historii, gdzie nie gdzie widać było twaróg. Opinie w internecie pierogi mają same dobre i wychodzi na to, że jednak warto się również trzymać sugerowanej formy przygotowania.

Nie mam mikrofali więc musiałam sięgnąć po patelnię, ale już wiem na przyszłość jeśli zobaczę, że producent sugeruje odgrzewanie dania tylko w mikrofali nie będę eksperymentować.

Nie neguję pierogów u Jędrusia, bo faktycznie nie przygotowywałam ich zgodnie z zaleceniami producenta. Mam jednak również wrażenie, że farsz jest bardzo zachowawczo doprawiony, tak że nawet podsmażona cebulka nie jest w stanie wzmocnić smaku. Myślę, że posypanie ich szczyptą pieprzu już na talerzu zrobiłoby dobrą robotę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz