Kluski na parze virtu z Lidl

Klusku na parze firmy Virtu, znane również jako pampuchy, to kolejny z ciekawy produkt spożywczy – półprodukt garmażeryjny, na który warto zwrócić uwagę będąc w Lidlu. Kluski drożdżowe na parze to prawdopodobnie dla każdego smak dzieciństwa szczególnie latem z musem ze świeżych truskawek.

Kluski na parze z Lidl skład

Kluski na parze mają krótki i dobry skład i są łatwe w przygotowaniu. Ciekawa przekąska, którą można podawać na słodko z owocami lub konfiturą. Znakomicie się będą również komponować z sosem grzybowym szczególnie teraz kiedy w lesie grzybów mamy ogrom! lub jako dodatek do gulaszu.

Składniki: mąka pszenna, woda, mleko, cukier, drożdże, olej rzepakowy, masa jajowa pasteryzowana 0.6%, sól, substancja spulchniająca: węglany sodu.
Jedyne co mnie dziwi to fakt, że mimo iż są drożdże, to jest też węglan sodu. Ale jako, że na ostatnim miejscu więc można przymknąć oko.

Kluski na parze lidl jak zrobić?

Jeśli zastanawiasz się jak przygotować kluski na parze ze sklepu to spieszę Cię poinformować, że jest to banalnie proste. Potrzebny będzie garnek do gotowania na parze jak sama nazwa wskazuje kluski na parze są gotowane na parze. Jeśli nie masz garnka na parze, ale sokownik to również się perfekcyjnie uparują – testowane przez moją siostrę. Kiedyś kluski gotowało się na parze na pieluszce tetrowej owiniętej na garnku. Pamiętam ten widok bardzo dobrze z dzieciństwa w kuchni.

Należy doprowadzić wodę do wrzenia i na sitku układamy luźno kluski i parujemy pod przykryciem zgodnie z instrukcją czasową podaną na opakowaniu 6 minut.

Gotowe kluski na parze w thermomix

Ja natomiast przygotowałam kluski na varomie w thermomixie. Jedyna różnica polegała na tym, że gotowałam na parze dłużej niż jest to napisane na opakowaniu. Wszystkie wbudowane przepisy na kluski na parze/pampuchy opierały się właśnie na 20 minutowym czasie na varomie. Uznałam, że przepływ pary może być znacznie inny niż w tradycyjnym garnku do gotowania na parze i nie będę kombinować. Wyszły świetnie

Kluski na parze już uparowane i zdjęte z bazy prezentują się tak. Całe opakowanie ustawiłam na dwóch poziomach.
Pampuchy vel kluski na parze doskonale się uparowały. Ciasto sprężyste i smaczne nawet żadnych dodatków. Zwiększ wartość odżywczą i walory smakowe dodają konfiturę owocową lub jak wcześniej pisałam doskonale się sprawdzą jako uzupełnienie gulaszu.
Sprężyste ciasto mimo solidnego ugniatania palcami wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Kluski na parze Virtu dostępne są również w Auchan, E.Leclerc w ciut innych opakowaniach.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz