Odkurzacz pionowy Lidl SilverCrest

Asortyment Lidla nieustannie mnie pozytywnie zaskakuje. Kiedy w katalogu świątecznym dostrzegłam odkurzacz pionowy z kablem, nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Tym bardziej, że jego cena jest również atrakcyjna 149 zł. Byłam niezmiernie ciekawa, jak poradzi sobie w dość wymagających warunkach, gdy w domu są psy.

Odkurzacz pionowy zalety

Odkurzacz pionowy lidl Silvercrest nie jest moim pierwszym odkurzaczem pionowym. Mamy już odkurzacz Philips 5000. Ale zanim do nas trafił, przez ponad tydzień analizowałam odkurzacze pionowe, aby kupić najlepszy dla moich potrzeb. Czy w ostatecznym rozrachunku udało się dobrze wybrać? – tak, ale nie ma ideałów. O philips napiszę osobny post. Wracając do odkurzacza lidl przede wszystkim zwrócił moją uwagę tym, że jest przewodowy. Nie wymaga pamiętania o naładowywaniu baterii. Kiedy mam ochotę sięgam po niego, odkurzam i to jest bardzo wygodne. Mniej wygodne akurat jest prowadzenie odkurzacza z główną nasadką sprzątającą. No niestety nie można mieć wszystkiego i to jeszcze w tak niskiej cenie. Zanim opiszę swoją opinie spójrz na kilka technicznych faktów.

 • technologia cyklonowa
 • filtr HEPAmoc odkurzacza: 600W
 • poziom hałasu: ≤80dBA
 • pojemnik na kurz: 600ml
 • waga odkurzacza oscyluje w okolicach 1674g
 • szczotka do podłóg: ok. 425 g
 • dysza szczelinowa: ok. 52 g
 • dysza do podłóg: ok. 24 g
 • aluminiowa rura ssąca: ok. 162 g ok. 40 – 64 cm
 • uchwyt na ścianę: ok. 57 g

Lidl odkurzacz pionowy

 • Odkurzacz ma bardzo mocne ssanie bez możliwości regulacji. Aby uruchomić odkurzacz wystarczy nacisnąć przycisk, jeśli chcesz wyłączyć odkurzacz naciśnij ponownie przycisk. Szczotka do podłóg (dywany/panele) jest dość specyficznie wyprofilowana i na twardych powierzchniach potrafi solidnie przyssać, co trochę utrudnia odkurzanie tam i z powrotem. Dodatkowym utrudnieniem jest manewrowanie na boku. Dodam, że trzeba dobrze wyczuć kąt nachylenia odkurzacza, a tym samym samej szczotki, wtedy problem prowadzenia nie jest już tak uciążliwy, ale wymaga to wprawy. Wyziew powietrza z tyłu jest dość mocny, odkurzacz akumulatorowy zdecydowanie słabiej wieje*.
 • Mocowanie rury teleskopowej z odkurzaczem jak również szczotka do podłóg jest dobrze dopracowane. Sama rura jest znowu dość wątłej konstrukcji, szczególnie w miejscu przedłużenia. Zaleca się ostrożne odkurzanie, aby się nie wygięła.

Odkurzacz pionowy SilverCrest lidl opinie ma umiarkowane. Każdy za wadę podaje odkurzanie ssawką podłogową. U mnie niestety również ma minus, ale kupując odkurzacz za 149 złotych nie możemy oczekiwań udogodnień jak za model o wartości 1000. Niestety firma musi gdzieś przyciąć koszt produkcji i w tym przypadku są to również kółeczka w szczotce do podłóg (jest mało zwrotna). Rura teleskopowa również wymaga wyczucia. Odkurzacz generuje znośny hałas i to z pewnością nie jest jego wadą. Niestety filtr hepa do tego modelu jest dość trudno dostępny dlatego warto zaopatrzyć się większą ilość jeśli już uda się znaleźć. Dobrze sobie radzi z psią sierścią zarówno sztywną od labradora oraz mięciutkim puchem od chihuahua długowłosej. W ogólnym rozrachunku odkurzacz Silvercrest to dobry budżetowy wybór dla osób, które chcą poczuć magie odkurzacza pionowego. Niestety nie mogące sobie pozwolić na zakup odkurzacza pionowego na akumulator. Odkurzacz w zestawie posiada również uchwyt mocujący do ściany co umożliwia zachowanie porządku.

Odkurzaczem nie zaleca się odkurzania mokrych nawierzchni, jedynie suche!. Odkurzacz pionowy bez funkcji sprzątania na mokro musi być używany z dużą ostrożnością, szczególnie w kuchni, gdzie czasem nietrudno o małą kałużę na podłodze. W moim przypadku to standard, szczególnie gdy zmywam przypalony thermomix. Niejednokrotnie chlapnie mi się spod kranu jeśli źle umieszczę miskę do płukania.

Ręczny odkurzacz cyklonowy, bezworkowy SilverCrest nadal jest dostępny w ofercie online sklepu Lidl w cenie 149zł

Odkurzacz pionowy jak czyścić

Oczywiście przy codziennym użytkowaniu należy czyścić środek rury teleskopowej suchą szmatką przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli robisz to rzadziej niestety będzie to wymagało od Ciebie większego zaangażowania, czasu i różnych technik. Do comiesięcznego czyszczenia wystarczy Ci jedynie sucha szmatka może być z mikro fibry i sznurek. Należy wziąć szmatkę o wymiarach 30 x 15 cm i związać ją przez środek dłuższym sznurkiem. Sznurek powinien być na tyle długi, aby po włożeniu go do rury wychodził na końcu, następnie należy pociągnąć za sznurek, a ściereczka wyczyści wnętrze rury. Proces ten należy powtarzać do momentu, aż ściereczka będzie czysta. Jeśli rura jest bardziej zabrudzona, można użyć wilgotnej szmatki, ale po czyszczeniu na mokro należy pozostawić rurę do czasu, aż wilgoć całkowicie z niej odparuje. Warto również zaopiekować się szczotkami. Można je również czyścić wilgotną szmatką i odstawić do wyschnięcia. Korpus z silnikiem staramy się trzymać z dala od wody i wilgoci.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz